چطور ویزای کانادا بگیرم؟

متقاضی برای دریافت ویزای کانادا در ابتدا باید نوع ویزای خود را انتخاب کرده و مدارک مورد نظر خود را آماده کند. متقاضی ویزا در ابتدا می‌تواند درخواست خود را از طریق ثبت نام در وب سایت سفارت کانادا به صورت آنلاین ارائه دهد و سپس با مشخص شدن وقت سفارت برای حضور متقاضی، فرد برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به سفارت کانادا از طریق ترکیه در استانبول و یا آنکارا مراجعه و برای مصاحبه حضور پیدا کند. مدت زمان لازم برای صدور ویزا پس از ارائه مدارک متقاضی، در حدود ۲ماه به طول می‌انجامد.

ویزا کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا به صورت ویزای توریستی، ویزای کار، ویزای تحصیلی و ویزای اقامت برای افراد صادر می‌شود. ویزای توریستی برای کسانی صادر می‌شود که قصد بازدید به صورت قانونی از کانادا را دارند. این ویزا به دو شکل سینگل و مولتی و ویزای تحصیلی به قصد تحصیل و آموزش صادر می‌شود. ویزای اقامتی نیز به قصد اقامت موقت یا دائم صادر می‌شود. ویزای کاری نیز به قصد انجام کار و دست گرفتن یک شغل در کانادا برای متقاضیان صادر می‌شود.

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا به ویزای پنج ساله نیز شهرت دارد. با دریافت این ویزا متقاضی اجازه ورود و خروج کانادا را دریافت می‌کند. کسانی که ویزای مولتی دریافت کنند به مدت ۶ماه اجازه اقامت در کانادا را دارند. ویزای مولتی به مدت ۱۰ سال اعتبار دارد اما چون اعتبار پاسپورت ایرانی ۵ساله است تنها به مدت ۵سال می‌توان از این ویزای کانادا استفاده کرد. برای دریافت ویزای مولتی کانادا می‌توانید به آژانس بکتاش سیر گشت مراجعه کنید. بکتاش سیر گشت می‌تواند ویزای مولتی کانادا را با بهترین قیمت برای شما اخذ کند.

خدمات ویزای عادی کانادا شامل پرکردن فرم های مربوطه توسط همکاران ما در کانادا در پکیج علاوه برخدمات فوق دعوتنامه نیز بر روی مدارک گذاشته می شود وهمچنین تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام می گردد.

برای مشاهده پکیج های تور کانادا اینجا را کلیک کنید.

خدمات ویزایVIP کانادا شامل پرکردن فرم های مربوطه توسط همکاران ما در کانادا واخذ وفت انگشت نگاری در استانبول می باشد.دراین پکیج علاوه برخدمات فوق ، دعوتنامه نیز بر روی مدارک گذاشته می شود و در صورت عدم اخذ ،ویزا در سه مرحله مورد بررسی قرار میگیرد ومبلغ دریافتی باکسر کارمزد و ورودی سفارت به مسافر باز میگردد.لازم به ذکر است تمامی مراحل به صورت آنلاین انجام می گردد.(هزینه ورودی سفارت لحاظ شده)

ویزا توریستی کانادا

ویزای توریستی برای کسانی صادر می‌شود که قصد بازدید به صورت قانونی از کانادا را دارند. این ویزا به دو شکل سینگل و مولتی و ویزای تحصیلی به قصد تحصیل و آموزش صادر می‌شود. ویزای سینگل کانادا امکان یک بار سفر به این کشور را فراهم می‌کند. فرد توریست از طریق این ویزا برای یک سفر محدود و برای یک بار می‌تواند از این کشور بازدید کند و در صورت خروج از این کشور باید برای ورود دوباره اقدام به اخذ ویزا کند. ویزای مولتی امکان چندین بار ورود خروج توریست به کشور کانادا را فراهم کرده و به ویزای پنج ساله نیز شهرت دارد.

تعرفه اخذ ویزا کانادا

در صورتی که برای ویزای توریستی دعوتنامه داشته باشید یا برای ویزای تحصیلی، پذیرش از دانشگاه مدنظر خود داشته باشید و نیاز داشته باشید تا آژانس مسافرتی بکتاش ثبت نام ویزا توریستی یا تحصیلی را برای شما انجام دهد، تعرفه آن مطابق جدول زیر می باشد.

ثبت نام ویزا توریستی 450 دلار
ثبت نام ویزا تحصیلی 550 دلار

در صورتی که دعوتنامه یا پذیرش دانشگاه ندارید هزینه های اخذ ویزا به شرح زیر می باشد

ویزا توریستی650 دلار
ویزا توریستی VIP1800 دلار
ویزا تحصیلی3000 دلار

تفاوت ویزا توریستی VIP با ویزا توریستی به این خاطر است که کلیه هزینه های انگشت نگاری در شهر استانبول از جمله هزینه های تور استانبول و هزینه ورودی سفارت با آژانس بکتاش می باشد.

انگشت نگاری

انگشت نگاری برای ویزای کانادا یکی از مراحل درخواست ویزای این کشور است. فرد متقاضی ویزا باید در یکی از VACها حاضر شده و انگشت نگاری را انجام دهد. متقاضی دریافت ویزا مدت ۳۰روز فرصت دارد تا نسبت به انگشت نگاری اقدام کند. انگشت نگاری امری ضروری است اما برای افراد بالای ۸۰ سال و زیر ۱۴ سال و کسانی که ویزای مهاجرتی دارند یا مقیم کانادا هستند و افراد دیپلمات انگشت نگاری ضرورتی ندارد. محل انگشت ‌نگاری در هنگام درخواست آنلاین مشخص می‌شود. معمولا دفاتر انگشت نگاری ویزای کانادا در استانبول، آنکارا، تفلیس، باکو و دبی قرار دارند انگشت نگاری، انگشتان دست راست و چپ به شکل هموار روی اسکنر قرار می‌گیرند و انگشت شست نیز به همین صورت روی اسکنر قرار می‌گیرد.

شرایط اخذ ویزای کانادا

شرایط متقاضیان اخذ ویزای کانادا نسبت به نوع ویزای مورد نظر ممکن است متفاوت باشد. برای مثال در مورد ویزای توریستی کانادا فرد باید نامه تمکن مالی داشته باشد. کسانی که متاهل هستند باید اسناد مربوط به خانواده خود را نیز ارائه کنند. افرادی که تحصیل می‌کنند باید نامه اشتغال به تحصیل داشته باشند. توریست‌ها باید از سلامت جسمانی برخوردار باشند به همین دلیل باید معاینات پزشکی لازم را انجام دهند. متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی نیز باید در هنگام اخذ پذیرش در دانشگاه دارای مدرک زبان انگلیسی باشند و معدل و نمرات تخصصی آنها برای پذیرش در نظر گرفته شود. داشتن ویزای موقت و پاسپورت معتبر از دیگر شرایطی است که ممکن است متقاضیان تحصیل ملزم به رعایت آن باشند. ویزای کار کانادا نیز نیازمند داشتن تمکن مالی و عدم داشتن سوء سابقه است. همچنین برخورداری از سلامت کامل و نداشتن خطر برای امنیت کانادا موارد و شرایطی است که در اخذ ویزای این کشور موثر است.

پیکاپ پارسپورت

کانادا یکی از کشورهایی است که امکان ارائه خدمات مربوط به پیکاپ ویزا را دارد. متقاضیان دریافت ویزا، به منظور صرفه‌جویی در وقت، پس از انجام مراحل مربوط، ممکن است امکان سفر به کانادا برایشان مقدور نباشد، به این صورت، متقاضی یک کارگزار قابل اعتماد انتخاب و پاسپورت و مدارک مورد نیاز خود را به وی ارائه می‌کند تا آن را به کنسولگری در کشور واسطه ارسال کند و پس از انجام کارهای مربوط آن را به فرد متقاضی تحویل دهد. سفارت‌های کانادا در استانبول و دبی پیکاپ ویزای کانادا را ارائه می‌دهند.

هزینه های پیکاپ ویزا در صورتی که انگشت نگاری در استانبول باشد 500 هزار تومان می باشد و در صورتی که انگشت نگاری در شهر دیگری باشد هزینه پیکاپ پاسپورت 850 هزار تومان می باشد.

تمکن مالی

برای دریافت هر یک از انواع ویزای کانادا باید تمکن مالی داشته باشید. تمکن مالی به معنای این است که متقاضی دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور توانایی مالی برای ورود به این کشور و زندگی در آن را برای مدتی که قرار است در کانادا باشد داشته باشد. این شرط برای تمامی انواع ویزای و مهاجرت به این کشور در نظر گرفته شده است. فرد متقاضی ویزای کانادا از طریق تجارت، باید تمکن مالی لازم را داشته و دارای مبلغی از سرمایه در این کشور باشد که بتواند در اقتصاد کانادا موثر باشد. به این مفهوم که مهم‌ترین شرطی که متقاضی ویزای تجاری کانادا باید داشته باشد، داشتن سرمایه و امکانات مالی منطبق با شرایط این نوع از ویزا است.

اهمیت زبان انگلیسی در ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا و ورود به این کشور، دانستن زبان انگلیسی می‌تواند به متقاضی ورود به کانادا، کمک بسیار زیادی کرده و آنها را جهت تطبیق با شرایط جدید و محیط اجتماعی این کشور یاری کند. احاطه بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس برای ویزای تحصیلی کانادا از اهمیت زیادی برخوردار بوده و جزو شروط اصلی آن محسوب می‌شود اما برای انواع دیگر ویزای کانادا جزو ملزومات آن حساب نمی‌شود و از اهمیت کمتری برخوردار است.

شرایط دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه کانادا نامه‌ای است از طرف فردی که در این کشور زندگی می‌کند و در واقع فرد دعوت کننده از سفارت کانادا می‌خواهد برای اعضای خانواده، دوست یا شریک تجاری وی اجازه اخذ ویزا و سفر به کانادا را صادر کنند. دعوتنامه جزو مدارک اصلی دریافت ویزای کانادا نیست ولی وجود آن برای شما یک مزیت به حساب می‌آید.

 • فرد دعوت کننده حتما باید شهروند کانادا باشد، یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد و وی نباید مهاجر غیر قانونی تلقی شود.
 • فرد دعوت کننده باید دارای 18 سال به بالا باشد.
 • ضمیمه کردن برگه مالیاتی فرد دعوت کننده، اعتبار دعوتنامه را افزایش می‌دهد.
 • دعوتنامه باید دربرگیرنده اطلاع شخص دعوت کننده و دعوت شونده باشد.
 • میزبان باید در کانادا شغلی معتبر، درآمد کافی و گردش مالی داشته باشد.
 • در هرحالی که مسئولیت اعمال میهمان در طول اقامت در کانادا ارتباطی به فرد دعوت کننده ندارد، ولی ضمانت و مسئولیت پذیری از سوی میزبان اعتبار دعوتنامه را بالا می‌برد.

انواع دعوتنامه کانادا

در این بخش می‌خواهیم انواع دعوتنامه برای ویزای ویزیتور کانادا را شرح دهیم. این ویزا عموما 6 ماه اعتبار دارد و بنا به شرایط و هدف متقاضی برای او صادر می‌گردد. معمولا در این نوع ویزا، وجود دعوتنامه شانس دریافت آن را افزایش می‌دهد.

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

این نوع را می‌توان معمول‌ترین دعوتنامه کانادا دانست که از طرف یکی از اعضای خانواده متقاضی برای وی ارسال می‌گردد. همسر و فرزندان تحت تکلف، خواهر، برادر، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، دایی، عمو، عمه و خاله جزو اعضای خانواده به حساب می‌آیند. البته برای دعوت از پدر، مادر، پدربزرگ و مادر بزرگتان می‌توانید از طریق سوپر ویزای کانادا یا همان ویزای والدین کانادا اقدام نمایید

دعوتنامه شرکت در همایش و کنفرانس در کانادا

اگر قصد شرکت در همایشی که در خاک کانادا برگزار می‌شود را دارید، می‌بایست برای ویزای توریستی اقدام کرده و در قسمت مدارک، دعوتنامه دریافتی را ضمیمه کنید. این دعوتنامه را مسئول سمینار مورد نظر برای شما ارسال می‌کند که باید هدف سفر متقاضی به طور شفاف عنوان گردد.

دعوتنامه دیدار کاری در کانادا

همه روزه بازدیدکنندگان تجاری زیادی به کشور کانادا سفر می‌کنند که این افراد می‌توانند شامل سرمایه‌گذاران، بازدیدکنندگان از نمایشگاه‌های تجاری، شرکا، کارمندان، خریداران بالقوه و موجود شرکت باشند. این وظیفه شرکت مورد نظر است که پیش از سفر بازدیدکننده، برای او دعوتنامه‌ای را تنظیم و امضا کند و به کشور مورد اقامت وی ارسال نماید. در این قسمت باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، تاریخ تأسیس، ارتباط شرکت با شخص دعوت کننده، نوع پروژه و مدت زمان مورد نیاز، هزینه‌ها، وب سایت شرکت (در صورت وجود)، نوع کسب و کار شرکت و ... ذکر شوند.

دعوتنامه دوره های آموزشی در کانادا

متقاضیان باید برای شرکت در دوره‌های آموزشی کمتر از 6 ماه، ویزای توریستی کانادا را دریافت کنند. متن دعوتنامه‌ی ارسالی باید شامل نام کالج، عنوان دوره آموزشی، هزینه پرداختی دوره، زمان شروع و پایان دوره باشد. این دعوتنامه را موسسه یا کالج مورد نظر برای افراد ارسال می‌کند.

چه اطلاعاتی در دعوتنامه کانادا باید ذکر شوند؟

اطلاعات در مورد فرد دعوت کننده

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • شماره تلفن و آدرس در کشور کانادا
 • شغل معتبر
 • ذکر این موضوع که وی شهروند کانادایی به حساب می‌آید یا دارای اقامت دائم کانادا است.
 • کپی مدرکی که نشان‌دهنده وضعیت اجتماعی شما در خاک کانادا باشد این مورد شامل شناسنامه‌ی کانادایی (برای افرادی که در کانادا به دنیا آمده‌اند)، یا کارت شهروندی کانادا و یا کارت اقامت دائم در کانادا می‌شود.
 • جزئیات مربوط به خانواده میزبان مانند: نام و تاریخ تولد همسر و خانواده (این مورد برای ویزای طولانی مدت سوپر ویزا اجباری است)
 • تعداد کل افرادی که در منزل شما زندگی می‌کنند و همه‌ی کسانی که تحت حمایت شما هستند (این مورد برای ویزای طولانی مدت سوپر ویزا اجباری است)
 • تعهد درباره حمایت مالی برای مدت اقامت میهمان (این مورد برای ویزای طولانی مدت سوپر ویزا اجباری است)
 • مدرکی که نشان دهد شما توانایی مالی پرداخت هزینه‌های والدین و افرادی که همراه آن‌ها به کانادا سفر می‌کنند را دارید.

اطلاعات فرد دعوت شونده

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن در کشور مورد اقامت
 • نوع نسبت خویشاوندی با فرد دعوت کننده
 • هدف از سفر به کانادا
 • مدت زمان اقامت در کانادا
 • هزینه‌های زندگی در طول اقامت
 • محل اقامت
 • تاریخ خروج از کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا

کانادا مدارک لازم برای دریافت انواع مختلف ویزای کانادا، متفاوت است و هر یک ممکن است بر طبق نوع ویزا، شرایط متفاوتی داشته باشند، اما مدارک اصلی ویزای این کشور که به طور مشترک برای انواع ویزا ارائه می‌شوند عبارتند از:

 • پاسپورت و اسکن صفحات آن
 • شناسنامه متقاضی شده به صورت ترجمه شده
 • سند ازدواج به صورت ترجمه شده
 • تکمیل کردن فرم درخواست ویزا
 • تکمیل کردن فرم اطلاعات خانوادگی فرد
 • ارائه دو قطعه عکس ۳.۵ در۴.۵ با پس زمینه سفید
 • ترجمه مدارک شغلی و اسناد ملکی در صورت وجود
 • گردش حساب جهت مشخص شدن درآمد ماهیانه
 • ارائه دعوتنامه در صورت وجود
 • ارائه رزرواسیون هتل
 • بلیط رفت و برگشت