فرآیند اخذ ویزای توریستی انگلستان

بریتانیای کبیر یا همان کشور انگلستان، یکی از مقاصد مناسب برای سفرهای تابستانه است. این کشور با دارا بودن تاریخ غنی و فرهنگ مخصوص به خود، یکی از قدیمی ترین تمدن ها در میان اروپایی ها است. شما می توانید برای اخذ ویزای توریستی انگلستان مطابق قوانین این کشور، شرایط خود را فراهم کرده و مدارک لازم مورد نیاز برای این کار را نیز جمع آوری کنید. در ادامه مطلب با یکدیگر می خواهیم شرایط اخذ این نوع ویزا را به طور کامل برای شما تشریح کنیم.

شرایط اخذ این ویزا کاملا روشن و واضح است و البته در صورتی که شما با مشاوره آژانس مسافرتی بکتاش برای این کار اقدام کنید، می توانید انتظار داشته باشید که مراحل اخذ این ویزا را به راحتی انجام دهید.

بریتانیا یا انگلستان از چهار کشور اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی و انگلیس تشکیل شده است. شما برای سفر به هر یک از این کشورها نیاز به یک ویزای توریستی انگلستان به صورت مجزا دارید. به دلیل حساسیت ها در تایید صلاحیت و تایید صحت مدارک و شرایط شما، بهتر است شما فرآیند درخواست برای اخذ این ویزا را حداقل تا دو ماه قبل از تاریخ تعیین شده خود برای سفر مشخص کنید.

درخواست برای این ویزا به صورت آنلاین بوده و شما باید از سایت مهاجرت و ویزای دولت بریتانیای کبیر برای این امر اقدام کنید. در این مرحله می خواهیم با یکدیگر نگاهی به مراحل مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی انگلستان اشاره کنیم.

 1. مراجعه به وب سایت مهاجرت و ویزای انگلستان
 2. انتخاب زبان، کشور، نوع ویزا، نزدیکترین محل درخواست ویزا
 3. ساخت یک اکانت کاربری با استفاده از ایمیل معتبر و تعیین رمز برای اکانت
 4. تکمیل کردن فرم درخواست
 5. امضای اظهارنامه
 6. پرداخت مبلغ تعیین شده برای ویزای توریستی انگلستان
 7. ارسال درخواست
 8. دانلود و پرینت فرم اظهار شده برای اخذ ویزای توریستی
 9. تعیین زمان مشخص و قرار ملاقات در نزدیکترین مرکز درخواست ویزا
 10. شرکت در قرار مرکز درخواست و ارسال گذرنامه، اظهارنامه ویزا و اسناد حمایتی از طریق این مرکز
 11. در صورت تایید، دریافت پاسپورت و ویزای مدت دار توریستی انگلستان

چه اطلاعاتی در اظهارنامه وارد کنیم؟

در این قسمت از مطلب، بخشی از اطلاعاتی که باید در اظهارنامه برای درخواست ویزای توریستی انگلستان وارد کنید، آورده ایم:

 • تاریخ مسافرت شما به انگلیس
 • آدرس هتل و شماره تلفن شما در انگلیس
 • کل هزینه پیش بینی شده شما برای مسافرت در انگلیس
 • آدرس محل اقامت شما به همراه سال هایی که در این محل سکونت داشته اید
 • نام و نام خانوادگی شما، نام پدر و مادر و تاریخ تولد شما
 • درآمد سالیانه شما
 • سابقه سفرهای شما به نقاط مختلف در 10 سال گذشته
 • مشخصات و اطلاعات تماس کارفرما یا محیط کار شما از جمله شماره تلفن و آدرس

مدارک مورد نیاز

مستندات و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی از دولت انگلیس شما در هنگام درخواست این ویزا، باید اسناد زیر را داشته باشید:

فرم درخواست ویزای آنلاین به همراه شماره GWF کامل

عکس در ابعاد عکس گذرنامه (اختیاری)

مدارک و اسناد اثبات درآمد اگر در جایی استخدام شده اید باید نامه ای از مرکز استخدام خود شامل جزئیاتی از نقش و سمت شما، میزان حقوق دریافتی و میزان سابقه در کار را ارائه کنید. اگر کسب و کار متعلق به خود را دارید، باید یک نامه حاوی مشخصات و اطلاعات ثبتی برند یا اسناد مربوط به کسب و کار خود و.... را ارائه کنید. اگر دانشجو هستید باید نامه ای معتبر با سربرگ دانشگاه محل تحصیل خود شامل اطلاعات تحصیلی و وضعیت تحصیل خود را ارائه دهید.

اسناد اثبات وضعیت مالی شامل اسناد حساب های بانکی و صورت حساب ها، دریافتی ها و واریزی های شما برای 6 ماه گذشته

برنامه سفر؛ در این قسمت شما باید اهداف و برنامه ریزی های خود از سفر در انگلستان را بنویسید.

مدارک و اسناد مربوط به رزرو هتل و محل اقامت در طول سفر

اثبات اقامت قانونی در کشور محل سکونت؛ این مورد برای تمامی کشورها نیست و تنها برای کشورهای رده سوم است که ایران نیز در میان آن ها است. این مدارک شامل پاسپورت یا ویزای قانونی کشور مورد نظر هست.

قرار ملاقات تعیین شده در مرکز درخواست ویزا

یکی از مراحل فرآیند اخذ این نوع ویزا، مرحله قرار ملاقات در نزدیک ترین مرکز تعیین شده توسط شما در فرم درخواست آنلاین است. این مراکز تحت نظر VFSGlobal یا TLSContact اداره می شوند و دارای پروتکل های مخصوص خود می باشند.

در روز تعیین شده برای قرار ملاقات، شما باید مدارک هویتی خود از جمله امضا، اثر انگشت و اسناد اصلی شخصی خودتان را ارسال کنید. شما باید این مدارک را به همراه گذرنامه و یک نسخه فتوکپی از هر کدام از آن ها به همراه ببرید.

هزینه ویزای توریستی انگلستان

هزینه درخواست و بررسی فرآیند اخذ این ویزا از طرف دولت انگلستان، معادل 89 پوند انگلستان است. این هزینه در مرحله آنلاین از شما اخذ شده و رسید آن به ایمیل شما ارسال می شود.

اخذ ویزای توریستی انگلستان به صورت تضمینی

در این مقاله سعی کردیم تا تمامی جزئیات و شرایط فرآیند درخواست ویزای توریستی از دولت انگلستان را برای شما توضیح دهیم. اما شما باید بدانید که حتی با وجود دانستن کامل ترین توضیحات از مراحل این فرآیند بهتر است، انجام آن را به مراکز معتبر و مستقیم در این کشورها بسپارید.

آژانس بکتاش سیر گشت با دارا بودن سابقه طولانی در اخذ انواع ویزاهای توریستی تک ورودی و چند ورودی (اصطلاحا تک اینتری و مولتی اینتری) فرآیند اخذ ویزای توریستی انگلستان و کشورهایی همچون کانادا، اسپانیا، استرالیا و... را به صورت تضمینی انجام می دهد. شما می توانید جهت قرار دادن بکتاش سیر گشت به عنوان وکیل قانونی خود و انجام تمامی امور مربوط به اخذ ویزای گردشگری در این کشور، با ما در بکتاش سیر تماس حاصل کنید.