رویای سفر به دور دنیا

اکثر مردم، رویای سفر به دور دنیا یا رویای سفر به کشور مورد علاقه شان را در سر دارند. امروزه این دسترسی به این رویا خیلی آسان تر شده اند و با کمی کوشش میتوان آن را محقق کرد. سفر کردن نقش مهمی در کنترل مشکلات زندگی و رها شدن از روزمرگی و یکنواختی زندگی دارد. در طول سفر ممکن است با افراد زیادی آشنا شوید؛ بنابراین با توجه به این ضرب المثل که هرکس را می خواهی خوب بشناسی با او سفر کن، در مسافرت می توانید دوستان جدیدی پیدا کرده با افراد جدید آشنا شوید.
بیشتر مردم معتقد اند دوستانی که در سفر پیدا می کنند، بهترین و پایدار ترین دوستان هستند؛ چون هر دو طرف در سفر به دور از زرق و برق خود واقعیشان هستند و پس از آن تصمیم به دوستی می گیرند.
در سفر انسان با شرایط مختلف مواجه می شود. وقتی در سفر به این نتیجه می رسید که شرایط، همانند محیطی که در آن زندگی می کردید نیست، تصمیم می گیرید راهکاری برای عبور از این شرایط پیدا کنید و خودتان را با آن وفق دهید. این رفته رفته قدرت شما را برای برطرف کردن مشکل های جدید بالا می برد و اعتماد به نفس شما را بالا می برد.
سفر به تنهایی یا سفر با خانواده می تواند حال و هوای شما را به طرز چشمگیری عوض کند و لذت یک تجربه ی جدید را به شما ببخشد.

سفر با خودروی شخصی

سفرهای خانوادگی همیشه جذاب هستند، زیرا جمع شدن اعضای خانواده در یک واگن کوچک و حرف زدن و شریک شدن خوراکی ها در طول راه، باعث قوی تر شدن پیوند اعضای خانواده می شود. این سفرها که معمولا با انتخاب مقصد از طرف همه ی خانواده صورت میگیرد، یکی از سرگرمی های خانوادگی در تمام دنیا است. با اینکه برای سفرهای خانوادگی، می توانید از وسایل نقلیه ی دیگر مانند قطار، هواپیما، یا حتی اتوبوس استفاده کنید، اما سفر خانوادگی با ماشین شخصی حال و هوای دیگری دارد.
قبل از شروع سفرتان، کمربند ایمنی، روغن ماشین، باطری، لاستیک و … را بررسی کنید. در هر سفر، چه کوتاه چه بلند، مجموعه ای از شرایط پیش بینی نشده به وجود می آید که شما روی همه اتفاقات آن کنترل نخواهید داشت. بنابراین ماشین شما باید در شرایطی، سالم باشد. در سفر با خانواده، ایمنی در اولویت است.
اگر زیاد اهل سفر با ماشین هستید، خودرویی خریداری کنید که برای این نوع سفر مناسب باشد. به برخی از ویژگی های ایمنی بالا مانند ترمز قوی دقت بیشتری داشته باشید و خودرویی انتخاب کنید که صندوق عقب جادار برای حمل چمدان ها دارد، زیرا اگر صندوقتان کوچک باشد،  در طول سفر بسیار اذیت خواهید شد.

سفر با قطار

خرید بلیط قطار، یکی از بهترین گزینه‌ها برای مسافرت است. قطار، به دلیل ارزان بودن و ایمنی بیشتر مورد استقبال مسافرین قرار گرفته است. مسافرت با قطار هم جذاب است ولی باید با گشت گذار های بین راهی خداحافظی کنید.
تا چند سال پیش برای خرید بلیط قطار، باید به آژانس های مسافرتی مراجعه می کردیم و در صف های طولانی منتظر می ماندیم تا بلیط قطار بخریم. اما حالا خرید اینترنتی بلیط قطار روی کار آمده است و همه ی افراد در هر مکانی که هستند، همزمان می توانند قطارها را جستجو کنند و مناسب ترین بلیط را انتخاب کنند.
آقایان و خانم هایی که تنها با قطار سفر می کنید، می توانید بلیط خود را در کوپه ویژه برادران و خواهران خریداری کنید.
اگر از تنهایی لذت می برید، شما می توانید کوپه ای دربست انتخاب کرده و بلیط قطار را خریداری کنید تا در نهایت آرامش سفر خود را شروع کنید.

سفر با هواپیما

هواپیما ها، یکی از وسایل حمل و نقلی هستند که امروزه نقش پر رنگی در جابجایی زندگی انسان ها دارند. سفر با هواپیما نه تنها بسیار راحت و سریع است، بلکه باعث صرفه جویی در وقت و زمان فرد می شود. 
انواع بلیط هواپیما
بسیاری از افراد، تفاوت انواع بلیط های هواپیمایی را با هم نمی دانند و زمانی که می خواهند بلیط هواپیما بخرند، سردرگم می شوند. بلیط های هواپیمایی انواع مختلفی دارند که ما به بعضی از آنها اشاره می کنیم:
بلیط با توقف برنامه ریزی شده
در این نوع بلیط ها، تا رسیدن به مقصد، یک توقف بیشتر از ۲۴ ساعت وجود دارد.
بلیط لی اور یا با توقف اجباری
به بلیط های دارای توقف اجباری، لی اور می گویند و در آنها بین مبدا و مقصد، به دلایل مختلفی مثل سوخت گیری، یک توقف اجباری انجام می شود.
بلیط های رفت و برگشت
بلیط های رفت و برگشت، بلیط هایی هستند که از مبدا مکان شروع شده و پس از رسیدن به مقصد، دوباره به همان مبدا برمی گردند.
بلیط رفت و برگشت با مقصد متغیر
اگر بخواهید از یک مبدا به مقصدی بروید و برای برگشت به همان مبدا، از مکان دیگری برگردید، باید از این بلیط استفاده کنید. 
بلیط هایی با چند توقف
در این بلیط ، مسافران در مکان های مختلفی توقف های طولانی را انجام می دهند و بعد به مبدا برمی گردند. این نوع بلیط ها مخصوص تورهای گردشگری است.
انواع بلیط های دیگر نیز وجود دارد که ما به صورت تیتر وار آنها را عنوان می کنیم.
بلیط رفت و برگشت ۲ مقصدی
بلیط  های کلاس ترکیبی
بلیط بین المللی ایرپس

بلیط چارتر چیست؟

اگر تجربه ی سفر هوایی و خرید بلیط هواپیما داشته باشید حتما نام بلیط چارتر هواپیما به گوشتان خورده است. به طور کلی دو نوع بلیط هواپیما وجود دارد: بلیط چارتر و بلیط سیستمی. بلیط سیستمی نرخ ثابتی دارد، در حالی که قیمت بلیط چارتر اینگونه نیست و نوسانات زیادی دارد.
کلمه ی چارتر یعنی اجاره کردن هتل، قطار یا هواپیما به صورت دربست، اما چارتر در ایران برای بلیط هواپیما به کار می رود.آژانس های مسافرتی بلیط هواپیما را به صورت عمده و به قیمت کمتر می خرند. شما برای خرید بلیط چارتر باید به آژانس ها و شرکت های چارتر کننده بروید. شرکت های هواپیمایی که بلیط ها را خریداری کرده اند روی آنها قیمت گذاری می کنند، برای همین قیمت این بلیط ها متغیر است و ممکن است که وقتی سوار هواپیما شدید با کسی روبرو شوید که همان بلیط شما را به نصف قیمت یا حتی دوبرابر قیمت خریداری شده توسط شما خریده است. این اتفاق زمانی رخ می دهد که بلیط ها برای آخر وقت مانده و شرکت هواپیمایی برای اینکه ضرر نکند قیمت هارا پایین می آورد ولی ممکن است برعکس نیز باشد؛ یعنی در پرواز های پرفروش ممکن است با نزدیک تر شدن به روز پرواز، قیمت بلیط نیز افزایش پیدا کند.

انواع ایرلاین
خط های هوایی ایجاد شده در ایران که شامل بخش های خصوصی و دولتی می شوند عبارت اند از:
هما
ایران ایرتور
آسمان
ماهان
کاسپین
کیش ایر
نفت
ساها
تابان
فارس ایر قشم
زاگرس
معراج
هواپیمایی هسا
آریا
ارم
هواپیمایی قشم
آتا
سهند آسیا
اترک
هواپیمایی پویا
سپهران
نسیم
جریمه ی کنسل بلیط قطار و هواپیما
گاهی اوقات به هر دلیلی (شخصی یا غیر شخصی) مجبور ‌می شویم بلیط خود را کنسل کنیم. در این شرایط، برای کنسل کردن بلیط و استرداد هزینه یا پرداخت، جریمه می‌شویم. اگر از جزییات آن اطلاع نداشته باشیم استرداد پرواز، می تواند به اندازه از دست دادن سفر نا خوشایند باشد.
وقتی درشرایطی قرار می گیرید که به ناچار به کنسل کردن بلیط تان می شوید، به نوع بلیط تان باید توجه کنید. اگر بلیط‌ شما سیستمی باشد، کار آسان است. می توانید شخصا با ورود به حساب کاربری خود در یکی از سیستم‌ های آنلاین فروش بلیط، نسبت به لغو بلیط خود اقدام کنید. سپس میزان خسارت و نحوه پرداخت مابقی پول بلیط به اطلاع شما رسانده می شود. اگر امکان ورود به سایت را ندارید، می توانید از آژانس مسافرتی  خرید بلیط کمک بگیرید.
اما اگر بلیط شما چارتری است شما نمی توانید آن را به سادگی  درسیستم های آنلاین کنسل کنید، زیرا این بلیط ها فقط به وسیله ی فروشندگان بلیط(چارتر کننده ها)  لغو می شوند و از آنجا که هر شرکت چارترکننده قوانین خودش را دارد، نمی توان بطور معمول و مشخص، میزان خسارت را تخمین زد.
آژانس مسافرتی برای سفری آرام و مطمئن
برای مسافرت با هواپیما، بهتر است از یک آژانس هواپیمایی کمک بگیرید تا سفری مطمئن و با کیفیت را به شما پیشنهاد دهند. قبلا مجبور بودید برای تهیه ی بلیط یا مشاوره به صورت حضوری در آژانس های مسافرتی حضور پیدا کنید ولی امروزه برخلاف بیشتر آژانس ها که از همان روش های سنتی استفاده می کنند، برخی نیز براي ثبت قرارداد، رزرو هتل و انجام امور مالي با راه اندازي سامانه سيستم رزو آنلاين، باعث راحت شدن کار مسافران شده اند. با این روش دیگر نیازی به حضور مسافر در آژانس هواپیمایی نیست و به صورت آنلاین در اینترنت می توانید از امکانات آن استفاده کنید.

یکی از این آژانس ها، آژانس هواپیمایی بکتاش سیر گشت است. این آژانس،از سال 1394 شروع به فعالیت کرده و به رضایت مشتری بسیار اهمیت می دهد.  بکتاش سیر گشت با ارائه ی خدمات حرفه ای، به یکی از پیشروان در صنعت حمل و نقل هوایی تبدیل شده است و شما با خیال آسوده می توانید به این آژانس اعتماد کنید و از آنها برای سفر های خود مشاوره بگیرید.آژانس  بکتاش سیر گشت، با راه اندازی سیستم آنلاین رزو بلیط و حتی رزو هتل این امکان را به مسافران می دهد که با خیال آسوده از مبدا کارهای مربوط به مکان و اقامت در مقصد را به راحتی انجام داده و در حین مسافرت سردرگم نشوند. رضایت مندی مشتری الویت اول بکتاش سیر گستر از ابتدای کار تا به امروز بوده است.