زندگی در کانادا همواره یکی از پرطرفدارترین گزینه ها برای مسافرت و اقامت موقت در سایر کشورهای جهان بوده است. برای این منظور شما نیاز به اخذ ویزای توریستی این کشور دارید. در این مقاله می خواهیم درباره نکات مهم و شرایط زندگی در کانادا و اخذ ویزای توریستی این کشور با شما صحبت کنیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید. 

زندگی در کانادا

کشور کانادا یکی از زیبا ترین و وسیع ترین کشورهای کره زمین است. پایتخت این کشور اتاوا است و جمعیت آن بیش از 35 میلیون نفر است. بیش از 70 درصد مردم این کشور سفیدپوست اروپایی بوده و مابقی جمعیت این کشور را اقلیت های دورگه، آمریکایی لاتین، آسیایی، سیاه پوست و بومی تشکیل می دهند. این کشور شامل ده استان کلی و سه ناحیه است. بهترین استان آن برای زندگی در کانادا به صورت دائم و موقت، کبک است که در سال های اخیر با توجه به سیاست های ایالتی خود، اقدام به جذب نیروهای متخصص و سرمایه دار می کند. 

شما به عنوان یک توریست که قصد گردش در این کشور را دارید و هدف شما از زندگی در کانادا، یک بازه موقت است؛ بهتر است که ویزای توریستی کانادا مولتی اینتری را دریافت کنید. با دارا بودن این ویزا شما قادر خواهید بود تا به راحتی از مناطق دیدنی و طبیعی این کشور مانند دریاچه مورین در پارک ملی بنف در ایالت آلبرتا دیدن کنید، به مراکز خرید فوق العاده و زیبای تورنتو مراجعه کنید و همچنین از تنوع غذاهای ایرانی در اونتاریو (با توجه به تعداد بالای ایرانیان در این کشور) لذت ببرید. برای این منظور شما باید دارای شرایط اخذ ویزای موقت برای زندگی در کانادا باشید. 

معیارها و شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا
به منظور کسب صلاحیت برای ورود و اقامت موقت در کانادا، شما باید مدارکی داشته باشید که موراد و شرایط قانونی تعیین شده را اثبات کند. این مدارک و شرایط عبارتند از: 
دارا بودن یک پاسپورت معتبر
وضعیت و سلامت جسمانی مناسب و خوب
شما باید سرمایه لازم برای مدت اقامت خود در کانادا را برای مخارج خود داشته باشید. 
دارا بودن کشور یا منطقه ای که با آن روابطی داشته باشید. به طوری که پس از کانادا بتوانید به آن برگردید.
برنامه حضور شما در کانادا باید برای یک مدت زمان محدود و مقطعی باشد.
شما باید پس از پایان سفر و اعتبار ویزای توریستی کانادای خود، به کشور خود بازگردید. 
در طول حضور در کانادا شما حق ندارید به دنبال کار بگردید و یا در جایی استخدام شوید و کاری را به عهده بگیرید.
شما در سیستم های بین المللی و داخلی نهادهای امنیتی، نباید دارای سوابق امنیتی و جنایی باشید. 
حتی در صورت عدم دارا بودن سابقه، شما نباید به عنوان یک ریسک و یا خطر امنیتی تلقی شوید. 
شما باید قبول کنید که تمامی قوانین کانادا را در زمان حضور در این کشور رعایت کنید. 
برای اخذ ویزای توریستی کانادا، شما ممکن است نیاز داشته باشید تا معاینات پزشکی خاصی برای تعیین وضعیت سلامت خود در مراکز تعیین شده انجام دهید. 
قوانین، مدارک و شرایط بیان شده در قسمت بالای مطلب، از جمله مهم ترین و البته کلی ترین شرایط اولیه برای اخذ ویزای توریستی کانادا و زندگی در کانادا به صورت موقت هستند. بدیهی است در صورت دارا نبودن هر کدام از شرایط بالا شما باید نسبت به رفع و اصلاح آن در صورت امکان اقدام کنید. در غیر اینصورت قادر به اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید شد. 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آغاز فرآیند اخذ این نوع ویزا برای زندگی در کانادا با آژانس بکتاش سیر گشت، مجری و کارگزار مستقیم اخذ انواع ویزا در کانادا به صورت مولتی تماس بگیرید.