شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی

استرالیا بزرگ ترین جزیره جهان و یکی از زیبا ترین کشورهای دنیا از نظر طبیعی و منابع آبی و جنگلی است. در این کشور شما می توانید کمیاب ترین گونه های جانوری و گیاهی را ببینید. کانگورو یکی از حیوانات بسیار پر تعداد در استرالیا و البته نماد این کشور است.

شما اگر بخواهید به این کشور برای مسافرت سفر کنید، باید تمام شرایط، قوانین اخذ ویزای توریستی استرالیا را رعایت کنید، تا اجازه ورود به این کشور به شما به عنوان یک توریست داده شود.

برای صدور این ویزا، مدارک و شرایط مخصوصی نیاز است. شما می توانید با داشتن این ویزا، دوستان و یا خانواده خود را ملاقات کنید و یا هر کاری را غیر از پزشکی و کسب و کار پیگیری کنید.

معمولا این نوع ویزا برای طبیعت گردی در استرالیا اخذ می شود. شما همچنین با دارا بودن این ویزا می توانید تا مدت زمان 3 ماه در این کشور آموزش ببینید. البته برای این منظور قطعا ویزای دانشجویی استرالیا گزینه ای کاملا مناسب تر خواهد بود.

در هر حال شما باید بدانید که با دارا بودن این ویزا، نمی توانید کار کنید و یا برای معالجه و موارد پزشکی اقدام کنید. یکی از اصلی ترین شرایط و قوانین برای اخذ ویزای توریستی استرالیا، وضعیت و شرایط سلامتی عمومی شما است.

همچنین شما باید اثبات کنید که از منابع و توانایی لازم برای پرداخت هزینه های خود در زمان حضور در این کشور برخوردار هستید. شما برای ورود به استرالیا از طریق دریا و سفرهای دریایی نیز نیاز به ویزا خواهید داشت. باید در نظر داشته باشید که با اخذ ویزای توریستی استرالیا، زمانی که شما در گشت زنی دریایی هستید نیز جزو زمان حضور شما در استرالیا محاسبه خواهد شد. در این مورد، به خروج یا عدم خروج شما از استرالیا توجه نمی شود اما زمان های گذرانده شده در آن محاسبه می شود.

اخذ ویزای استرالیا چقدر زمان می برد؟

از زمان درخواست شما نیز معمولا بین 18 تا 30 روز طول می کشد تا شرایط و مدارک شما بررسی شده و نسبت به این موضوع تصمیم گیری شود.

این فرآیند می تواند تحت شرایطی خاص، زمان بیشتری طول بکشد. از جمله در صورتی که شما در انجام درست مراحل اخذ ویزای توریستی استرالیا اشتباه یا سهل انگاری کرده باشید و یا اسناد ارسالی شما ناقص باشد و استرالیایی ها برای بررسی شرایط شما، به اسناد و مدارک بیشتری نیاز داشته باشند. البته قسمتی از این طول کشیدن، ممکن است در اثر زمان بر بودن فرآیند تایید صحت اسناد باشد.

با دارا بودن ویزای توریستی، چه مدت می توانید در استرالیا بمانید؟

در ابتدا شما باید بدانید که ویزای توریستی استرالیا، یک نوع ویزای موقت و غیر قابل تمدید است. شما می توانید تا زمانی که در نامه اخذ این نوع ویزا از دولت استرالیا برای شما درج شده است، در این کشور اقامت دائم داشته باشید.

طول زمانی ویزای شما بر اساس عوامل و دلایل مختلفی از سوی دولت استرالیا تعیین می شود. در تعیین این مدت زمان، دولت استرالیا دو سوال برای درخواست شما در نظر می گیرد:

  • چه مدت می خواهید بمانید؟
  • چرا می خواهید در استرالیا بمانید؟

شما ممکن است با توجه به درخواست و مدت زمانی که می خواهید در این کشور بمانید، برای مدت درخواستی تایید نشوید. ویزای توریستی استرالیا ممکن است به دو صورت تک وروده و چند وروده برای شما صادر شود.

در صورت صدور ویزای تک وروده، اعتبار ویزای شما پس از یک بار خروج از استرالیا باطل می شود و شما باید برای ورود مجدد به استرالیا، ویزا داشته باشید. اما در صورت صدور ویزای چند وروده، شما می توانید تا پایان مهلت اعتبار ویزا در استرالیا، هر چند بار خارج و وارد شوید و به هیچ ویزایی نیز نداشته باشید.

این نوع ویزا بهترین نوع ویزای توریستی استرالیا است. طول زمان اقامت یک دارنده ویزای توریستی در استرالیا، به طور معمول 3 ماه است. اما تحت شرایطی می تواند تا 12 ماه هم تعیین شود.

یکی از شروط اصلی این ویزا این است که شما در یک بازه 18 ماهه، نباید بیشتر از 12 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. اگر شما دارای ویزاهای کار، تحصیل و... باشید که بیشتر از 12 ماه زمان داشته باشند، این به آن معناست که شما باید شرایط ویژه ای داشته باشید.

اگر شما از افرادی هستید که غالبا به استرالیا سفر می کنید و مکررا به این کشور رفت و آمد دارید، در صورتی که پاسپورت جمهوری خلق چین را داشته باشید، ویزای توریستی دریافت خواهید کرد.

طول کشیدن ماندن شما در استرالیا

با پایان مدت زمان این ویزا شما نمی توانید به هیچ وجه ویزا را تمدید کرده و در این کشور ساکن شوید. شما باید پس از پایان اعتبار این ویزا، به دنبال صدور ویزاهای جدید در انواع مختلف برای ماندن در این کشور باشید. شما می توانید برای اخذ ویزای جدید اقدام کنید در شرایطی که شرایط و قوانین ویزای قبلی شما، دارای منعی برای حضور شما در آینده در این کشور نشود.

به هرحال شما باید بدانید که ویزای توریستی استرالیا، یک گزینه دائمی و مناسب برای حضور در این کشور نیست. البته در شرایط اضطراری و ویژه که در آیین نامه های مربوطه، موارد آن توسط دولت استرالیا پیش بینی شده است، درخواست ماندن بدهید. در حالت کلی شما در این نوع ویزا نباید شرایط بند 8558 را نقض کنید. این بند همان اقامت ماکزیمم 12 ماهه در یک دوره 18 ماهه می باشد.

اخذ ویزای توریستی استرالیا تضمینی

آژانس بکتاش سیر گشت یکی از معتبر ترین و برترین کارگزاران مستقیم اخذ ویزای توریستی در استرالیا است. این آژانس با دارا بودن مجوزها و شرایط قانونی لازم، به شما کمک می کند تا تحت شرایط موجود، برای اخذ این نوع ویزا اقدام کنید. شما می توانید برای این منظور با ما در بکتاش سیر تماس بگیرید.