چطور ویزای کرواسی بگیرم؟!

ویزای کرواسی نیز مانند سایر کشورها، منوط به سپری کردن برخی مراحل است. در ابتدای کار بایستی مشخص کنید که هدف شما از سفر به این کشور چیست. بنابراین مشخص خواهد شد که نیاز به کدام نوع ویزا دارید؛ ویزای تحصیلی یا ویزای کار و ...سپس بایستی از طریق سفارت ثبت نام انجام گیرد. در این مرحله نیاز به مراجعه حضوری به سفارت دارید تا مدارک لازم برای ویزای کرواسی را به آن سفارت تحویل دهید. هرچند مراحلی مانند انگشت نگاری در خود سفارت انجام نخواهد شد، بنابراین می توانید با وکالتی که به شخص دیگر می دهید، خود را از این مراجعات حضوری معاف کنید. با اینکه برخی از مدارکی که بایستی به سفارت تحویل دهید به نوع ویزای که به دنبالش هستید بستگی دارد، اما اصلی ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کرواسی شامل مدارک شناسایی، گذرنامه با اعتبار بیش تر از 6 ماه و عکس و مدارک مالی است. البته مدارک تحصیلی، سوابق کاری، بیمه نامه و برخی دیگر مدارک مانند پرینت حساب های مالی نیز لازمه ویزای کرواسی خواهد بود. ناگفته نماند که بایستی تمامی این مدارک در مراکز معتبر ترجمه شوند.

نکات مهم برای اخذ ویزای کرواسی

ویزای کرواسی شرایط خاص خود را دارد بنابراین مهم است که قبل از هر اقدامی موارد مذکور را در نظر داشته باشید. با توجه به اینکه بررسی عادی مدارک در سفارت نیازمند زمانی تقریبا ۲ هفته ای است، لذا از قبل زمانبندی سفر و بلیط خود را بررسی و سپس اقدام نمایید. ویزای کرواسی از آنجایی که این کشور به تازگی عضو اتحادیه اروپا شده است، شینگن نمی باشد. اما در صورتی که شما قبلا ویزای شینگن را دریافت کرده اید، دیگر نیاز نیست برای اخذ ویزای کرواسی اقدام نمایید.

در خصوص هزینه ویزای کرواسی نیز بایستی متذکر شوم که بازهم این هزینه بستگی به نوع ویزایی که نیاز دارید می باشد. بنابراین نمی توان هزینه ثابتی را مطرح کرد. ترجمه مدارک را اولویت قرار داده و فراموش نکنید.برای اطلاع از شرایط و هزینه ویزای کرواسی با آژانس بکتاش سیر گشت تماس بگیرید.

در چه شرایطی برای سفر به کرواسی، نیاز به ویزا ندارم؟!

برای پاسخ به این سوال باید گفت در تمامی موارد و با هر هدفی که دارید، به ویزای کرواسی نیاز دارید، مگر در شرایط زیر:

  • کودکان کمتر از شش سال برای ورود به کشور کرواسی به ویزا نیاز ندارند.
  • اگر ویزای شینگن دارید، دیگر برای سفر به کرواسی نیاز به ویزا نخواهید داشت.

کرواسی گزینه ای قرون وسطایی برای عصر جدید!

ویزای کرواسی وسوسه ای برای ورود به بهشت زمینی است. اگر با خواندن مقاله جاری، به نظر می آید که مدارک لازم برای اخذ ویزای کرواسی زیاد بوده و یا مراحلی که باید سپری کنید دشوار است، باید یادآور شویم که این کشور نماد روشنی از زیبایی، معماری، طبیعت و آرامش است. اگر اهل ساحل گردی نیز باشید، پیشنهاد اصلی ما دالماسی خواهد بود. این ساحل از زمان های دور به خصوص در دوران حکمرانی روم یک منطقه مرزی ساحلی بوده است به همین دلیل معماری منحصر بفردی در ویرانه های آن به چشم می خورد که قطعا شما را انگشت به دهان خواهد کرد.

سفارت کرواسی در ایران

اطلاعات تماس و آدرس سفارت کرواسی در ایران به شرح زیر می باشد:

آدرس: تهران، خیابان پاسداران، بهستان اول، پلاک 19

تلفن: 22589923

فکس: 22549199

ایمیل: vrhteh@mvpei.hr